Archiwum

8. Międzynarodowy Kongres Morski​

W dniach 14 i 15 września br. w Szczecinie odbył się 8. Międzynarodowy Kongres Morski. To niezmiennie od lat jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarki morskiej w Polsce gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. W jego trakcie menedżerowie, naukowcy i eksperci wraz z przedstawicielami rządów oraz instytucji europejskich rozmawiali na tematy związane z branżą morską. W tegorocznej edycji udział zadeklarowało ponad pół tysiąca osób. Organizatorzy zaplanowali trzy debaty plenarne oraz 14 paneli dyskusyjnych, w których wzięło udział prawie 100 panelistów.

O 8. Kongresie

Otwarcie kongresu

Uroczysta inauguracja odbyła się 14 września o godz. 9.00 w Filharmonii Szczecińskiej. Do uczestników Kongresu specjalny list skierowali Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek oraz Premier Rządu RP, Mateusz Morawiecki. List od Pani Marszałek odczytał Poseł na Sejm RP, Artur Szałabawka. Z kolei list od Premiera odczytał Wojewoda Zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

2 Dzień kongresu

W tym dniu uczestnicy przenieśli się do sal Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej przy ul. Szczerbcowej 4 w Szczecinie, gdzie debatowali w ramach piętnastu paneli dyskusyjnych na tematy związane z portami, żeglugą, ekologią oraz digitalizacją i innowacjami w gospodarce morskiej.

PREZENTACJE DO POBRANIA

Ponad 10 prezentacji z paneli dyskusyjnych

Galeria

Sprawdź Galerię 8. Kongresu Morskiego

1. Dzień
2. Dzień

Aktualności